Ježíšek víno nepije, ale nosí!

19. 12. 2017 .. ​Loučíme se s letošní sezónou, ve které jsme vám v rámci Festivalu otevřených sklepů představili 66 vinařů v devíti obcích Mutěnska a Mikulovska; čtyři osobnosti současného vinařství, jejich čtyři hosty a dalších 32 vinařství z Moravy v rámci devíti letních degustačních večerů v Otevřené zahradě a top 16 vinařství na zimním Víně z blízka na Špilberku. Celkem tedy 122 vinařství! Ochutnat je přišlo 5 000 účastníků – tedy Vás – milovníků a znalců vín. Pokud pánbůh a příroda požehnají vinohradům, vinaři si neřeknou, že se jim to nevyplatí a vy si nenajdete lepší akce, uvidíme se i příští rok. Přejeme vám do nového roku hodně zdraví, štěstí, úspěchů a pohody u skleničky vína z Moravy. Snad vás potěší i krátké video ze Špilberku.
 

Pozvánka tam, kde je víno z blízka doma – do sklepů na Znojemsku

12. 12. 2017 .. Moc vám všem děkujeme za návštěvu a ochutnání vín z blízka na Špilberku. Celkem vás chodbami hradu bloudilo 485. Ano – to bloudění bylo součástí plánu, jak vám hrad co nejlépe ukázat v jeho plné kráse. Proto žádné šipky s čísly vinařů neplánujeme ani propříště. Ono to přece nezní dobře ani uctivě, když se jeden druhého posíláte od desítky k pětce. Děkujeme všem, kteří pochopili, že existence takové akce závisí hlavně na tom, jak projevíte vděčnost a přízeň vinařům nákupem jejich vín. 170 z vás tuto možnost využilo, z toho 65 dokonce přes náš nový on-line shop. Ze vzpomínek sice nevyžijete, ale určitě se rádi podíváte na fotogalerii z Vína z blízka na Špilberku, kterou jsme výjimečně pověsili na web celou.
 

Víno z blízka – historie, umění a vína již v sobotu na Špilberku

29. 11. 2017 ..
Dle předpovědi to vychází, Brno by mělo být v sobotu bílé! Pokud ano, tak Víno z blízka na Špilberku bude opravdu ve vánoční atmosféře.
 

Víte co je winehunting? Zjistěte to a ulovte degustaci 150 vín na Špilberku!

22. 11. 2017 .. Čím častěji teď na Špilberk chodím, tím se mi více líbí. Můj privátní průzkum o tom, jak často chodí Brňané na Špilberk, dopadl neslavně. Nenašel jsem skoro žádného, kromě zaměstnanců hradu, kdo by si pamatoval, kdy naposledy byl uvnitř. Výjimkou byl rodič s malým dítětem, který tam byl na nějaké dětské výstavě – čili jen v pár místnostech z celého hradu. Tři patra Špilberku, která můžete navštívit, mají těch místností asi 103. A tak se náramně těším, jak budete kulit oči, až uvidíte gotická okna královské kaple, dřevěné vazby pod střechou hranolové věže, salonek Hradní restaurace nebo výhled z jižní terasy. Kéž by trochu nasněžilo, romantika by byla dokonalá. Snažíme se, aby byla dokonalá i technika, takže testujeme náš mobilní degustační a nákupní e-shop, pokrytí hradu wifinou a házíme tady hausnumerama, kolik z vás si asi objedná odvoz vín až domů a jak rychle to stihneme. Prodaných je asi 50 % vstupenek. Bude to krásná premiéra.
 

Winehunting aneb Soutěž o vstupenky na Víno z blízka na Špilberku!

13. 11. 2017 .. Chcete vyhrát vstupenku na Víno z blízka na Špilberku? Stačí se zapojit do naší podzimní soutěže, která bude už od čtvrtka 16. listopadu probíhat na Facebooku!
 
KOUPIT
VSTUPENKY

katalog vinařů

fotogalerie

videogalerie

Tip pro vás:

info pro vinaře

Pokyny LÉTO 2018

 

 

 

víno z blízka
pořadatel

Nadace Partnerství

Údolní 33, Brno 602 00

tel.: 515 903 121

vinozblizka@nap.cz