Vůně a barvy vín & vůně a barvy zahrady

22. 5. 2018 .. Konec května a začátek června přináší vždy záplavu vinařských akcí. Proběhly Valtické vinné trhy, Brněnský Festwine, ve středu končí Wine Prague, v pátek začíná Víno mánie a ten čtvrtek mezi tím patří jenom nám a vám – Vínu z blízka. Přijede devět vinařů ze spolku Vinaři Hustopečska a už to víme přesně – přivezou k degustaci rekordních 70 vín! První doušek můžete ochutnat hned na úvod v našem sálu, kde budeme v 17:30 zahajovat výstavu plakátové grafiky, kterou dala za čtyři roky plodné práce na papír naše grafička, Jana Reichel. Takže začneme barvami plakátů a budeme pokračovat živými barvami v zahradě. Zatím všechno kvete, takže kromě zelené máme i bílou, žlutou a modrou. Bufet bude fungovat v novém složení i s novým sortimentem, od polévky, přes masa a sýry, až po koláče. Z pódia vám zazpívá naše oblíbená sestava Pavla Roof, Ota Holec a hostující trumpetista.
 

Šedesát vín z Hustopečska – první letní degustace v Otevřené zahradě

9. 5. 2018 .. Medaile z výstav vín se moravský vinařům jen tak sypou do klína. Posledně to bylo celkem 57 medailí z Great American International Wine Competiton, která se konala v New Yorku. Na Moravu přišlo 5 velkých zlatých medailí, 13 zlatých, 19 stříbrných a 20 bronzových.  Těžko si představit, kolik prvotřídních vín je ve sklepech vinařů, kteří se nikdy žádných výstav neúčastní. A právě takové vinaře většinou potkáváte u nás v Otevřené zahradě. Už za dva týdny vám svoje vína nabídnou Vinaři Hustopečska. Devět vinařů zastupuje obce Hustopeče, Kurdějov, Starovice, Velké Němčice, Nikolčice a Popice. Na jeden večer se stanete porotci pro hodnocení jejich vín právě vy. V nabídce bude asi 60 vzorků. Každý vinař má jedno dvě vína, která ostatní nemají. A přijďte včas, abyste stihli vernisáž výstavy plakátů z našich akcí.  
 

Víno z blízka zahájí Vinaři Hustopečska a vernisáž výstavy plakátů

25. 4. 2018 .. Marek Špalek nám v Otevřené zahradě ostříhal pár hlav révy vinné, brigádníci vyrobili zbrusu nové pódium, stromy rozkvetly snad během jediného dne a zítra, ve čtvrtek 26. 4., otevíráme Bistro Otevřená zahrada na terase. V něm vás budou s úplně novým sortimentem obsluhovat i nové usměvavé tváře. Restaurace La Bouchée totiž od června končí, hledáme pro ni nového provozovatele a bistro jsme se rozhodli vést sami. Takže na novou sezónu je Otevřená zahrada připravená. S degustacemi začneme za měsíc.
 

Ježíšek víno nepije, ale nosí!

19. 12. 2017 .. ​Loučíme se s letošní sezónou, ve které jsme vám v rámci Festivalu otevřených sklepů představili 66 vinařů v devíti obcích Mutěnska a Mikulovska; čtyři osobnosti současného vinařství, jejich čtyři hosty a dalších 32 vinařství z Moravy v rámci devíti letních degustačních večerů v Otevřené zahradě a top 16 vinařství na zimním Víně z blízka na Špilberku. Celkem tedy 122 vinařství! Ochutnat je přišlo 5 000 účastníků – tedy Vás – milovníků a znalců vín. Pokud pánbůh a příroda požehnají vinohradům, vinaři si neřeknou, že se jim to nevyplatí a vy si nenajdete lepší akce, uvidíme se i příští rok. Přejeme vám do nového roku hodně zdraví, štěstí, úspěchů a pohody u skleničky vína z Moravy. Snad vás potěší i krátké video ze Špilberku.
 

Pozvánka tam, kde je víno z blízka doma – do sklepů na Znojemsku

12. 12. 2017 .. Moc vám všem děkujeme za návštěvu a ochutnání vín z blízka na Špilberku. Celkem vás chodbami hradu bloudilo 485. Ano – to bloudění bylo součástí plánu, jak vám hrad co nejlépe ukázat v jeho plné kráse. Proto žádné šipky s čísly vinařů neplánujeme ani propříště. Ono to přece nezní dobře ani uctivě, když se jeden druhého posíláte od desítky k pětce. Děkujeme všem, kteří pochopili, že existence takové akce závisí hlavně na tom, jak projevíte vděčnost a přízeň vinařům nákupem jejich vín. 170 z vás tuto možnost využilo, z toho 65 dokonce přes náš nový on-line shop. Ze vzpomínek sice nevyžijete, ale určitě se rádi podíváte na fotogalerii z Vína z blízka na Špilberku, kterou jsme výjimečně pověsili na web celou.
 

info pro vinaře

Pokyny LÉTO 2018

 

 

 

otevřené sklepy
pořadatel

Partnerství, o.p.s.

Údolní 33, Brno 602 00

tel.: 515 903 121

vinozblizka@nap.cz