Víno z blízka – historie, umění a vína již v sobotu na Špilberku

29. 11. 2017 ..
Dle předpovědi to vychází, Brno by mělo být v sobotu bílé! Pokud ano, tak Víno z blízka na Špilberku bude opravdu ve vánoční atmosféře.
 

Víte co je winehunting? Zjistěte to a ulovte degustaci 150 vín na Špilberku!

22. 11. 2017 .. Čím častěji teď na Špilberk chodím, tím se mi více líbí. Můj privátní průzkum o tom, jak často chodí Brňané na Špilberk, dopadl neslavně. Nenašel jsem skoro žádného, kromě zaměstnanců hradu, kdo by si pamatoval, kdy naposledy byl uvnitř. Výjimkou byl rodič s malým dítětem, který tam byl na nějaké dětské výstavě – čili jen v pár místnostech z celého hradu. Tři patra Špilberku, která můžete navštívit, mají těch místností asi 103. A tak se náramně těším, jak budete kulit oči, až uvidíte gotická okna královské kaple, dřevěné vazby pod střechou hranolové věže, salonek Hradní restaurace nebo výhled z jižní terasy. Kéž by trochu nasněžilo, romantika by byla dokonalá. Snažíme se, aby byla dokonalá i technika, takže testujeme náš mobilní degustační a nákupní e-shop, pokrytí hradu wifinou a házíme tady hausnumerama, kolik z vás si asi objedná odvoz vín až domů a jak rychle to stihneme. Prodaných je asi 50 % vstupenek. Bude to krásná premiéra.
 

Winehunting aneb Soutěž o vstupenky na Víno z blízka na Špilberku!

13. 11. 2017 .. Chcete vyhrát vstupenku na Víno z blízka na Špilberku? Stačí se zapojit do naší podzimní soutěže, která bude už od čtvrtka 16. listopadu probíhat na Facebooku!
 

Víno z blízka na Špilberku - tím šestnáctým je Sommeliér roku 2017

7. 11. 2017 .. Slíbili jsme šestnáct vinařství a to poslední jsme chvíli tajili. Výběr z moravských vinařů je už kompletní, tím šestnáctým je Sommeliér roku 2017 České republiky, Kamil Prokeš. Řídí se heslem svých profesorů na vinařské škole: nevyzkoušené je nepoznané.  Příkladem toho je výroba šumivých vín klasickou technologií kvašením v láhvi či výroba révového oleje z hroznových semen. V poslední době inspirován více než 5000 let starou technologií výroby vín v tzv. kvevri zkouší výrobu vína bez jakýchkoliv přísad či přídavků. Znalost vinařského řemesla a osobní šarm mu jistě pomohly i v klání o titul Sommeliér roku, který získal před dvěma týdny. Po třech letech umístění ve finálové trojici tak letos stanul na stupni nejvyšším. Přijďte se přesvědčit, že to umí nejen s lahví a sklenicí, ale i rýňákem, vlašákem, sauvignonem nebo brut sektem Dominique Blanc de Noirs.
 

Víno z blízka na Špilberku – umění, historie a náš „výběr z vinařů“

24. 10. 2017 .. Obdivujete genia loci Brna? Pohled z oken hradu Špilberku na zimní město je okouzlující. Máte rádi architekturu? Pokud jste ještě neviděli obnovené interiéry hradu, budete žasnout, prostě nádhera. Máte rádi historii a výtvarné umění? Ve třech patrech hradu vám nabízíme procházku sedmi expozicemi a třemi výstavami. Máte rádi víno? Spolehněte se na náš výběr vinařů. Pozvali jsme 16 reprezentantů všech čtyř vinařských podoblastí. Nabídnou vám svoje vína u degustačních stolů v královské kapli, hranolové věži, velkém sálu Ogilvy i v prostorech galerie. K tomu všemu přidá Babinský bistro a Hradní restaurace chutná drobná jídla. A to ještě není všechno! Vyberete si svoje víno a můžete ho u každého z vinařů hned objednat, povedeme vám on-line objednávku a na konci vás bude v podhradí čekat balíček. A jestli chcete, tak i odvoz vína až domů.
 

katalog vinařů

fotogalerie

videogalerie

Tip pro vás:
Partner a spolupořadatel:

info pro vinaře

Pokyny ZIMA 2017

 

 

 

víno z blízka
pořadatel

Nadace Partnerství

Údolní 33, Brno 602 00

tel.: 515 903 121

vinozblizka@nap.cz